pozycjonowanie google

2020-07-15

Pozycjonowanie google, a doorway pages

Technika ta polega na budowie stron internetowych optymalizowanych dla wyszukiwarek a nie dla użytkowników, w celu zwiększenia ruchu do określonej strony, co ma miejsce w przypadku domeny shadow.


Pozycjonowanie google, a istota wyszukiwarek

W większości przypadków działa tu mechanizm polegający na tworzeniu - za pomocą stosownych narzędzi - samogenerujących się stron skoncentrowanych na jednym słowie kluczowym lub na zdaniu składającym się ze słów kluczowych, a więc stron bez żadnego logicznego sensu i jakiejkolwiek przydatności, bądź też stron z dublującymi się treściami, które po kliknięciu w nie przekierowują na tę stronę witryny, na której się chce wywołać ruch, jeżeli zaznacza się pozycjonowanie google http://mateuszkozlowski.pl/.


Termin doorway już nabrał w praktyce ujemnego znaczenia, gdyż prawie pokrywa się z cloakingiem, co nie jest całkowicie pozbawione podstaw. Trzeba jednakże mieć świadomość, że można pracować na stronach doorway w sposób przejrzysty, bez oszukiwania ani indeksu, ani użytkownika trzeba tylko tworzyć ograniczoną liczbę stron landig page, o rzeczywistej przydatności dla użytkownika, o tematyce pokrewnej witrynie głównej, połączonych z nią linkami.


W ten sposób można poprawić link popularity swej witryny, zaistnieć w wyszukiwarkach na podstawie większej liczby słów kluczowych, oszczędzając użytkownikom oczekiwań wychodzących poza rzeczywiste treści, umożliwiając im wybór czy lądować na witrynie głównej czy nie (możliwość wykluczona przy przekierowaniu automatycznym) i wreszcie unikając mylenia tej metody z cloakingiem, co mogłoby się skończyć oskarżeniem o spam i różnymi karami.