2021-03-05

Spadek po bliskim – powód do radości czy niekoniecznie?

Otrzymanie spadku zwykle kojarzy nam się z szerokim uśmiechem od losu. Nie zawsze jednak ów uśmiech skierowany do nas jest uśmiechem życzliwym. Spadek oznacza bowiem odziedziczenie nie tylko praw, ale i obowiązków zmarłego.


Adwokat Wrocław http://adwokat-podgorski.pl/ : dziedziczenie długów

Zgodnie z tym zapisem możliwe jest odziedziczenie nie tylko majątku i życia w luksusie, ale również długów do spłacenia za zmarłego, co ma miejsce znacznie częściej. Otóż, adwokat wrocław w takich sytuacjach proponuje swoim klientom odwoływanie się i odrzucenie spadku. Odrzucenie spadku jest możliwe pod kilkoma warunkami. Ich objaśnieniem zawsze najlepiej zajmie się adwokat z Wrocławia. Pierwszym warunkiem jest wypełnienie stosownego wniosku do sądu. Znacznie ważniejsze jest jednak dobre uzasadnienie swojej decyzji o odrzuceniu. Warto wiedzieć o takiej możliwości, ponieważ w przeciwnym wypadku któregoś dnia możemy zostać pociągnięci do konieczności zapłacenia zaległego czynszu, kredytu, pożyczki czy jeszcze innych zobowiązań.


Adwokat Wrocław: pilnuj terminu

Najważniejsze w całej sprawie jest pilnowanie terminu – spadek można odrzucić najpóźniej sześć miesięcy po otrzymaniu informacji.